Press Release                                                                                                                                                   
Date:
February 19, 2024
Contact:
lgarrett@tctc.edu

Five Hundred and Fourteen Students Named to

Tri-County’s Dean’s List for Fall 2023

PENDLETON --- Five hundred and fourteen students have been named to Tri-County Technical College’s Dean’s List for fall 2023.

To be eligible for the Dean’s List, a student must be classified as a degree, diploma, or certificate-seeking student; earn at least 12 credit hours in courses numbered 100 or higher; attain a GPA of 3.50 – 3.99; cannot earn an “F,” “WF,” or “U” grade for courses numbered 100 or below, or MAT 150 or ENG 150.

Based on information at the close of the fall 2023 semester, the following individuals met the requirements for the Dean’s List.

Anderson County

From Anderson:

Adeline Victoria Acker, Media Arts Production; James Hatcher Adams, Mechatronics Technology; Kimberly Ruby Aguayo, Associate in Arts; Madelyn Page Alcott, Associate in Arts; Alison Joyce Armstrong, Medical Assisting; Landon Arneson, Associate in Arts; Monya Ashley Barnes, Media Arts Production; Nathan Alan Bauer, Media Arts Production; John Parker Beeks, Associate in Science; Benjamin Michael Blair, Associate in Arts; Tianna Lynn Brantley, Nursing; Caelan Michael Brown, Mechatronics Technology; Kristin Blair Brown, Associate in Science; Allison M. Bryant, Computer Technology - Software and Web Development Emphasis; Hailey K. Cantrell, Business Administration - Entrepreneur Emphasis; Margaret Paige Cavender, Computer Technology - Software and Web Development Emphasis; John Scott Coleman, Media Arts Production; Chloe Marie Curnow, Associate in Arts; Deonjah Dawson, Surgical Technology; Jacob Dowdy, Computer Technology - Network Systems Management Emphasis; Courtlyn Holland Fallaw, Medical Lab Technology; Elizabeth Grace Feltman, Medical Assisting; Nathan Ryan Fendley, Mechatronics Technology; Caroline Floyd, Business Administration - Marketing Emphasis; Abbigail Rae Fuller, Criminal Justice Technology - Paralegal Studies Emphasis; Ansley Desiree Gaines, Business Administration - Management Emphasis; Marc Oliver Lavarias Galvez, Computer Technology - Software and Web Development Emphasis; Anna Elizabeth Gray, Associate in Arts; Amy J. Hall, Surgical Technology; Lydia Hawkins, Associate in Science; Abigail Elizabeth Heintz, Associate in Science; Naomi Pretty Heng, Medical Lab Technology; Ethan Samuel Humphries, Associate in Arts; John W. Jacobs, Associate in Science; Daniel Allen Keenan, Associate in Science; Caitlyn Rose Lavery, Nursing; Cody James Lively, Associate in Arts; Tylissa Zanae Lockhart, Media Arts Production; William Carson Luper, Mechatronics Technology; Ethan C. Manly, Computer Technology - Software and Web Development Emphasis; Jonathan Peter Manly, Computer Technology - Software and Web Development Emphasis; Clemencia Lizeth Martinez Molina, Associate in Arts; Anna Grace McAlister, Associate in Science; Sarabeth Ashleigh McClellan, Business Administration; Preslie Renee McCuen, Nursing; Daniel Raymond Moyer, Mechatronics Technology; Kevin Michael Nelson, Computer Technology - Cybersecurity and Forensics Emphasis; Jessica Pace, Nursing; Andrew James Passetti, Welding Technology; Sunny Pradip Patel, Business Administration - Entrepreneur Emphasis; Alexis B Pickens, Associate in Arts; Brennan River Piotrowski, Associate in Science; Stephanie Nicole Plott, Nursing; Grace Elizabeth Poole, Business Administration - Entrepreneur Emphasis; Tana Reece Proctor, Criminal Justice Technology; Colleen Riley Quinlan, Nursing; Madelyn Mackenzie Rae, Associate in Arts; Juanita Sarai Ramos Martinez, Expanded Duty Dental Assisting; Alana Katelyn Ramsey, Associate in Arts; Mitchell Dylan Ramsey, Criminal Justice Technology - Law Enforcement Operations Emphasis; Brandon Taylor Rhodes, Welding Technology; Lukas Avery Richardson, Mechatronics Technology; Benjamin David Rogers, Associate in Science; John George Rozakos, Business Administration - Entrepreneur Emphasis; Riley Addison Shearer, Associate in Science; Dylan Joseph Smith, Associate in Science; Kryste Swanzetta Smith, Mechatronics Technology; Trenton Lance Smith, Associate in Arts; Andrew Michael Sosebee, Mechatronics Technology; Sierra Emily Stutzman, Associate in Arts; Daniel L Suiter, Mechatronics Technology; Marquis Stephon Taylor, Computer Technology - Software and Web Development Emphasis; Nathan Christopher Trotter, Technical Operators II; Eli Watson Varnadore, Associate in Arts; Michael Joseph Waldsmith, Engineering Systems Technology; Allison Nicole Wences, Nursing; Jasmine Keara Williams, Business Administration; and Wilson Ross Williams, Mechatronics Technology

From Belton:

Jaden Nicole Asselta, Business Administration - Management Emphasis; Ryan Bradley Baucom, General Engineering Technology; Zachary Lee Brown, Mechatronics Technology; Regan M. Carwile, Associate in Arts; Sarah Danielle Cooley, Veterinary Technology; Christopher Cameron Darby, CNC Programming and Operations; Cassondra Johnson, Emergency Medical Technology; Austin Nichols, Mechatronics Technology; Evan Walker Shirley, Mechatronics Technology; Zoriana Shkaradyuk, Business Administration; Morgan Jackson Southerland, Media Arts Production; and Carson Riley Young, Associate in Arts

From Honea Path:

Jaden Cayce Brock, Nursing; Clayton James Brooks, Mechatronics Technology; James Lowie, Mechatronics Technology; and Sabrina Roser, Accounting

From Iva:

Landen Paul Edwards, Associate in Science; James Rayford Powell, Mechatronics Technology; and Arthem Razin, Computer Technology - Cybersecurity and Forensics Emphasis

From Pelzer:

John Eric Childs, Mechatronics Technology; Preston Elvis Dexter McCreary, Mechatronics Technology; Charles Louis Ray, Media Arts Production; Jaden R Rector, Associate in Arts; and Logan Scott Warren, Engineering Design Technology

From Pendleton:

Grady Andrew Brock, Mechatronics Technology; Zaynab Abdelmajid Hentati, Associate in Science; Joseph B. Lisotta, Associate in Arts; Tanjit Singh Padda, Computer Technology - Network Systems Management Emphasis; Conner Trey Simpson, Associate in Arts; Chase Alexander Stevens, Welding Technology; Julie Amber Thrasher, Criminal Justice Technology - Paralegal Studies Emphasis; and David Kongthara Wattanakone, Associate in Arts

From Piedmont:

Kai Steele Cobb, Associate in Science; Abigail Faith-Caroline Goforth, Associate in Arts; Madison Mills, Associate in Arts; Aaron Miranda, Mechatronics Technology; Taylor Marie Moore, Nursing; Tiera L Ragsdale, Associate in Arts; Cameron James Sanders, Computer Technology - Cybersecurity and Forensics Emphasis; Emma Charlene Stegall, Associate in Science; Christopher Hayley Stuart, Media Arts Production; and Abby Gail Whitmire, Early Care and Education

From Sandy Springs:

Jacob Matthew Black, Mechatronics Technology

From Starr:

Ethan John Camidge, Engineering Systems Technology

From Townville:

Dontriel Abrams, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology; Jacquez Armon Cunningham, Mechatronics Technology; and Cameron Lucas Willis, Computer Technology - Cybersecurity and Forensics Emphasis

From Williamston:

Gabriel Logan Boyd, Mechatronics Technology; Delaney Cecily Byrne, Associate in Arts; Brody James Durham, Mechatronics Technology; Antonio Santos Escalante, Welding Technology; Abby Lynn Fagan, Business Administration - Management Emphasis; Michael Gabriel Harvey, Associate in Arts; Cameron Horne, Engineering Design Technology; Matthew David Owens, Mechatronics Technology; Andrew Marion Sims, Computer Technology - Cybersecurity and Forensics Emphasis; and Autumn Larissa Timms, Associate in Science

Oconee County

From Fair Play:

Sonja Olivia Anne Worley, Associate in Science

From Mountain Rest

Giuliana Renee Argentieri, Criminal Justice Technology; and Claire Olivia Crooks, Early Care and Education

From Salem:

William Brett Burrell, CNC Programming and Operations; Austin Daniel Elrod, Associate in Science; Kayle Ann Kelly, Nursing; and Noah Littleton, Welding Technology

From Seneca:

Christian Tyler Allen, Surgical Technology; Kyle David Benson, Engineering Systems Technology; Eli Derrill Cape, Media Arts Production; Nathaniel Lee Cobb, Media Arts Production; Campbell Grace Crenshaw, Nursing; Samuel John Dresser, Engineering Systems Technology; Jules Edgar, Nursing; Daryl Shea Evans, Mechatronics Technology; Jason Tyler Hahn, CNC Programming and Operations; Paul Ellsworth Hainisch, Nursing; Michael Taylor Hewell, Associate in Arts; Darius Amir Jones, HVAC Installer; Hayden Lyndsie Jones, Nursing; Noah McKade Lee, Computer Technology - Software and Web Development Emphasis; Kimberlyn Avery Mahurin, Computer Technology - Cybersecurity and Forensics Emphasis; Lena Rose Miceli, Veterinary Technology; Alexander Ryan Moose, Mechatronics Technology; Sarai Morales, Nursing; Gavin Drey Owen, Associate in Arts; Mckinley Layne Parson, Associate in Arts; Chandler Alan Patterson, Criminal Justice Technology - Law Enforcement Operations Emphasis; Aaron J Ruopp, Associate in Science; Ingrid Samantha Smith, Business Administration - Entrepreneur Emphasis; and Connor Layton Wilson, Associate in Arts

From Walhalla:

Lizbeth Marana Amelco, Associate in Arts; Bryan Trey Blackwell, Media Arts Production; Milton Brian Blackwell, Business Administration - Operations Management Emphasis; Ava Sierra Corbett, Expanded Duty Dental Assisting; Emily Lizette Galvez, Associate in Arts; Landan L. Holden, HVAC Installer; Kolten Dale Lee, Welding Technology; Johnathon Isaac Lane Lockridge, Associate in Arts; Katelynn Michelle Loggins, Associate in Arts; Eliana Rowen Mahon, Nursing; Carter James Montanus, Associate in Arts; Noah Powell, Computer Technology - Software and Web Development Emphasis; Abreanna Gabrielle Putnam, Associate in Science; Bryan Reyes-Montiel, Mechatronics Technology; Kayla Ann Ring, Nursing; Cooper Ryan Robbins, Associate in Science; and Emily Ann Thompson, Business Administration - Management Emphasis

From West Union:

Lawson Terry Bryant, Computer Technology - Cybersecurity and Forensics Emphasis; Jennifer Kay Kirby, Computer Technology - Network Systems Management Emphasis; and Justus Cain Myers, CNC Programming and Operations

From Westminster:

Bethany Ann Bishop, Early Care and Education; Kylie Renee Cannon, Computer Technology - Cybersecurity and Forensics Emphasis; Patricia Louise Chavarin, Media Arts Production; Joseph Cameron Chitwood, Mechatronics Technology; Salomon Colin, Engineering Systems Technology; Jeremy S Dobbs, Associate in Arts; Nathan J Martin, Associate in Science; Mattie Mcconnell, Nursing; Eli Jarrett Moore, Welding Technology; Kaylee Potts, Associate in Science; McKenzie Nichole Sears, Computer Technology - Cybersecurity and Forensics Emphasis; and Wyatt Cecil Sheriff, Welding Technology

Pickens County

From Central:

Dayton Avery Berry, Mechatronics Technology; Gabriel Allan Boggs, Mechatronics Technology; Colbey Lane Chappell, Welding Technology; Alex Jeremiah Dickerson, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology; Kiana C Edwards, Nursing; Elizabeth Rain Epps, Business Administration; Sarah Elizabeth Follis, Business Administration - Entrepreneur Emphasis; Kreg Ashton Kimmons, Associate in Arts; Abdulrahman Lahwal, Medical Lab Technology; Bonnie Kathryn Lawrence, Business Administration - Marketing Emphasis; John Evans Burwell Martin, Associate in Arts; Adolfo Medina, Associate in Science; Kinsey Rae Merck, Nursing; Gabriela Olvera, Veterinary Technology; Roselyn Olvera, Early Care and Education; Joseph William Parham, Mechatronics Technology; Alok Chiragbhai Patel, Associate in Science; Corbin Mathias Peek, Mechatronics Technology; Sydney Lynn Pittman, Business Administration - Management Emphasis; Chloe Danielle Reynolds, Mechatronics Technology; Alli Malia Tam, Practical Nursing; Seth Brian Terry, Business Administration - Management Emphasis; and Joshua Dylan White, Mechatronics Technology

From Clemson:

Makenna Hope Burns, Associate in Science; Reagan Michael Clark, Associate in Science; Finley Hayes Disbrow, Associate in Science; and Blaire Madison Dumit, Nursing; Mariana Ortiz, Nursing

From Easley:

Zachary James Altieri, Associate in Arts; Alan Charles Andrews, Engineering Design Technology; Oscar Daniel Blue, CNC Programming and Operations; Brianna Nicole Burgess, Accounting; Jamison Craig Burgess, Mechatronics Technology; Samantha Mackenzie Byrne, Nursing; Jordan Mckenzie Chism, Business Administration; Eduard Zachary Cholak, Associate in Arts; Carley Alexis Cochran, Associate in Arts; Chloe Samantha Cochran, Associate in Arts; Tyler Anthony Crooks, Mechatronics Technology; William Mattingly Crowe, Engineering Design Technology; Rebekah Kathryn Darroch, Nursing; Bryce Conley Edwards, Associate in Science; Campbell Elizabeth Galloway, Business Administration - Entrepreneur Emphasis; Joshua Z Gillespie, Associate in Arts; Jennifer Arianna Goodine, Criminal Justice Technology - Law Enforcement Operations Emphasis; Hudson Daniel Hall, Mechatronics Technology; Emma Caroline Hansen, Nursing; Gavin Mitchell Harvey, Nursing; Emily Marie Hooper, Associate in Science; Grace Mckenna Houk, Associate in Arts; Mayci Reese Irby, Nursing; Jenna Grace Kelley, Associate in Science; Katelyn Michelle Kicklighter, Associate in Science; Jackson Ryan King, Mechatronics Technology; Nolan King, Associate in Science; Arden Hayes Lepper, Associate in Arts; Keaton Reid Lindsay, Associate in Science; Autumn Nicole Lyerly, Medical Lab Technology; Caelan Kelton Matter, Associate in Arts; Ashlyn Grace Mckean, Associate in Science; Jase Marie Murphy, Associate in Science; Hanah Larose Owens, Associate in Arts; Victoria Courtney Ann Pryor, Surgical Technology; Maddison Taylor Rakestraw, Criminal Justice Technology - Law Enforcement Operations Emphasis; Owen McLeod Recio, Computer Technology - Network Systems Management Emphasis; Maria Guadalupe Reyes-Morales, Nursing; Sophia Madison Roberts, Business Administration; Charlee Grace Scrivner, Early Care and Education; Liam Robert Seymour, Media Arts Production; Addison Spence Turner, Business Administration - Management Emphasis; Gabriella Rose Vita, Early Care and Education; Emma McKenzie Warren-Page, Nursing; Farrah Lynn Whitcomb-McBride, Business Administration - Marketing Emphasis; John Allen Whitley, Computer Technology - Network Systems Management Emphasis; Skylar Deann Wines, Engineering Design Technology; and Lauren Mckenzie Young, Associate in Arts

From Liberty:

Tanner Scott Avery, Mechatronics Technology; Andrew Thomas Ayers, Mechatronics Technology; Cameron Carver, Business Administration - Management Emphasis; Michael Blake Chandler, Mechatronics Technology; Kallan Rocky Childress, Nursing; Elijah Colie, Computer Technology - Software and Web Development Emphasis; Cole Tanner Garrick, Mechatronics Technology; Coley Lee Gillian, Associate in Arts; James Lawrence Hall, CNC Programming and Operations; Brady Atkinson Harris, Mechatronics Technology; Jacob Reed Lewis, Mechatronics Technology; Morgan Elizabeth Lockaby, Business Administration - Entrepreneur Emphasis; James A McGee, Computer Technology - Cybersecurity and Forensics Emphasis; Kari Alyssa Morgan, Associate in Science; Bradyn O'Shields, Computer Technology - Software and Web Development Emphasis; Katie Ann Ray, Associate in Arts; Sean Michael Riley, Computer Technology - Cybersecurity and Forensics Emphasis; Lauren Melissa Rollins, Early Care and Education; Caden Scott Trotter, Computer Technology - Software and Web Development Emphasis; Rachel Marie Truax, Criminal Justice Technology - Law Enforcement Operations Emphasis; and Katy Elizabeth Wynne, Associate in Arts

From Pickens:

Marie Berry, Computer Technology - Software and Web Development Emphasis; Dalton Axel Carlson, Mechatronics Technology; Grace E. Ferlita, Business Administration - Entrepreneur Emphasis; Alexa Mackenzie Hall, Associate in Arts; Benjamin Aaron Hudson, Mechatronics Technology; Hazen Emeryk Kolat, Automotive Technology; Austin Kenneth Lyko, Business Administration - Management Emphasis; Christopher Serano-Hernandez, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology; James Mitchell Thomas, Criminal Justice Technology - Law Enforcement Operations Emphasis; and Kenna Kelli Trotter, Associate in Science

From Six Mile:

Brandon Michael Broom, Business Administration - Management Emphasis; Taylor Dwy, Criminal Justice Technology - Law Enforcement Operations Emphasis; and Summer Lashay Whittemore, Associate in Science

From Sunset:

Dakota Lane Looper, Business Administration - Entrepreneur Emphasis

Out of County

From Abbeville:

Elliott Mckee Clark, Media Arts Production; and William Andrew Poteat, Media Arts Production

From Beaufort:

Parker Ward Ankney, Associate in Science; Connor Patrick Eby, Associate in Arts; Grace Ellen Eklund, Associate in Science; and Julia Anne Pollitzer, Associate in Science

From Bluffton:

Shelby B. Reed, Associate in Science; and Caroline G. Sapochak, Associate in Arts

From Boiling Springs:

Ty W. Stanford, Associate in Science

From Branchville:

Surina Ariana Mims, Associate in Arts

From Chapin:

Daniel Joseph Appleby, Associate in Science; Landon Dell Free, Business Administration; and Kathryn Elizabeth Mckinney, Associate in Science

From Charleston:

Eli Christopher Boyce, Associate in Science; William Thomas Claxton Clowney, Associate in Science; Gabriella Grace Gigis, Associate in Arts; Hanna Reece Harper, Associate in Science; Luke Abram Shackelford, Associate in Science; and Ashleigh Elizabeth Smith, Associate in Science

From Clover:

Peter Braxton, Associate in Science

From Columbia:

Braeden Thomas Patterson, Associate in Science

From Conway:

Christopher C. Hanna, Associate in Arts

From Daniel Island:

Ava Grace Dickinson, Associate in Science; and Mary Siobhan Graham, Associate in Science

From Donalds:

Allyson Grace Alte, Veterinary Technology

From Florence:

John Thomas Vivona, Associate in Arts

From Fort Mill:

Caroline S. Audette, Associate in Science; Tyler Adrian Forbes, Associate in Science; Kamryn Michelle Geary, Associate in Arts; Luke B. Gellar, Associate in Science; Ashleigh Lynn Gonsalves, Associate in Science; Reagan Caroline Graham, Associate in Science; Cade Davis Kendall, Associate in Science; Kristin Lyn Krupke, Associate in Science; Brighid Eileen Lessard, Associate in Arts; Hayden Caroline Lowman, Associate in Arts; Margaret Anne Macdonald, Associate in Science; Ava Isabelle Newton, Associate in Arts; Van Tyler Piercy, Associate in Science; Bo Christian Prater, Associate in Science; Jane Elizabeth Ready, Associate in Arts; Landon Verner Smith, Associate in Science; Ainsley Payton Stoudemire, Associate in Science; and Kate J Veltri, Associate in Arts

From Goose Creek:

Dylan Jacob Daning, Associate in Arts; and Leanna Renae Neanover, Associate in Science

 

From Greenville:

Nicholas Jordan Ariail, Associate in Science; Hayden A Boehmer, Associate in Arts; Allison Davis, Associate in Arts; Tyler Matthew Goss, Computer Technology - Network Systems Management Emphasis; Noah Raye Hargette, Associate in Arts; Joel Walker Hultquist, Associate in Arts; Luke Edward Isett, Associate in Arts; Sam Henry Johnson, Associate in Science; Abigail Balinda Grace Jordan, Associate in Arts; Nicolas Lee Justo, Associate in Science; Matasia Breyon Leahey, Associate in Arts; Isabella Ashley Maddox, Associate in Science; Kerrigan Alexis Mahaffey, Nursing; Claudia Elisabeth Masters, Associate in Science; Sandra Lee Ninnemann, Associate in Science; Rushi Divyesh Patel, Associate in Science; Josiah Piper, Associate in Science; London Edward Plourde, Associate in Science; Life Jackson Rouby, Associate in Science; and Lathan Rhett Sellers, Associate in Arts

From Greer:

Carter Harrison Brown, Associate in Science; Matthew David Brown, Associate in Science; Cutler Thomas Fowler, Associate in Science; Ryleigh Marie Graham, Associate in Science; Jack Addison Lindblad, Associate in Science; Timothy Aaron Regan, Associate in Science; Jack Edward Williamson, Welding Technology; and Lucas David Workman, Associate in Science

From Hanahan:

Katelynn Elizabeth Landry, Associate in Science

From Hartsville:

Jordan Tatum Weaver, Associate in Science

From Hilton Head Island:

Payce Anthony Gartner, Associate in Science

From Indian Land:

Walker Ashton Bennett, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology

From Inman:

Elnur S. Gasimov, Associate in Science; and Palmer Andrew Parrish, Associate in Science

From Irmo:

Shane Thomas Turek, Associate in Science

From Isle of Palms:

Mary Marguerite Stith, Associate in Arts

From Kershaw:

Weston Hammond Joyner, Associate in Science; and Hammond Asa Wrenn, Associate in Arts

From Lancaster:

Carson David Broome, Associate in Science; and James Robert Moran, Associate in Arts

From Landrum:

Evan Brooks Jones, Associate in Science

From Latta:

Hailee Agustina Diaz, Nursing

From Leesville:

Hannah M Presor, Associate in Arts

From Lexington:

Michael C.. Lynch, Associate in Arts; James Brady Orr, Associate in Arts; and Jaxsen Keeth Reynolds, Associate in Arts

From Lugoff:

Mallory Brooke Branham, Associate in Science

From Manning:

Lanie Rhane McGee, Associate in Science

From Mauldin:

Rachel E. Decker, Associate in Arts

From Moncks Corner:

Collin Clark Moraux, Associate in Science

From Moore:

Emily Madison Axness, Associate in Arts

 

From Mount Pleasant:

Lucas Aukamp, Associate in Science; Anne Kay Austin, Associate in Arts; Katherine Jane Borden, Associate in Arts; Grant Henry Bushey, Associate in Science; Lucia N Cirifalco, Associate in Science; Benjamin Parker Courcoux, Associate in Science; Nicholas David Dancer, Associate in Science; Emily Grace Evanosky, Associate in Science; Thomas Alexander Gifford, Associate in Science; Thomas Raleigh Highfield, Associate in Science; Emily Jean Noble, Associate in Arts; Kendall Gail Norris, Associate in Science; Olivia Rose Panzarella, Associate in Science; Christina Susanne Raffety, Associate in Science; Margaret Downing Teffeau, Associate in Science; Gavin Walker Tolbert, Associate in Science; Evan John Waldeck, Associate in Science; James Ervin Webb, Associate in Arts; and Jack Fletcher Wynne, Associate in Science

From Murrells Inlet:

Michaela Romana Demer, Associate in Arts

From Myrtle Beach:

Cooper Christian Denny, Associate in Science; Michael Athan Gilbert, Associate in Science; and Dante L Mallozzi, Associate in Science

From N Charleston:

Joshua Joseph Blind, Associate in Science; and Fernando Coronado Hernandez, Associate in Arts

From North Augusta:

Lindsey Denise Scott, Associate in Science

From Okatie:

Mitchell Carver Leroux, Associate in Science

From Pawleys Island:

Aubrey Britton Callahan, Associate in Science

From Pineland:

Amelia Irene Mason, Associate in Arts

From Ridgeway:

Garrett Emory Watson, Associate in Arts

From Rock Hill:

Gavin Parker Joyner, Associate in Science

From Roebuck:

Jacob David Fisher, Associate in Science

From Simpsonville:

Charles Joseph Hollingsworth, Associate in Science; Matthew Price Mcpoland, Associate in Science; Joshua B. Page, Associate in Arts; Alexis F. Poole, Associate in Arts; Meredith B. Rice, Associate in Science; Alexis Paige Rupe, Veterinary Technology; Brandon N. Selig, Associate in Science; and Luke William Suber, Associate in Science

From Spartanburg:

Greyson Thomas Parris, Associate in Arts; and Nicolas Anthony Raffo, Associate in Science

From Summerville:

Ethan Cole Anderson, Associate in Science; Grace Julien Ankenbrand, Associate in Science; Madelynn Dorothy Knapp, Associate in Science; Ashton E. Shirley, Associate in Arts; Sebastian Francis Thomas-Sarmiento, Associate in Science; and Megan Elizabeth Zielke, Associate in Arts

From Surfside Beach:

Anissa Jan'Et Belarbi, Associate in Arts

From Taylors:

Greyson Sanders Cook, Business Administration; Gabriel Caim Dickson, Associate in Science; Mackenzie Driscoll, Associate in Arts; Emily Patricia Greene, Associate in Science; Andrew Sloan Keener, Associate in Science; and Caden T. Smith, Welding Technology

From Tega Cay:

Parker Ashley Wilkes, Associate in Science

From Trenton:

Savannah Abigail-Estelle Godwin, Veterinary Technology

From West Columbia:

Lucia Presley Nicholson, Associate in Arts

 

Out of State

From Asheville, NC:

Robert Jefferson Klepper, Associate in Science

From Cave Creek, AZ:

Bailey Christina Joy Darcus, Associate in Science

From Charlotte, NC:

Tyler Mitschele Dorsey, Associate in Arts; Shea Elizabeth Fuqua, Associate in Science; Myers Morrison Gaston, Associate in Science; Allison Brooke Imseis, Associate in Science; Mark Thomas Jacobs, Associate in Science; Morgan Kate Levandoski, Associate in Arts; and Parker Allen Storey, Associate in Science

From Chittenango, NY:

Lucca Ferreira, Associate in Science

From Cockeysville, MD:

Brayden Lippenholz, Associate in Science

From Cresskill, NJ:

Keely Marie Morrissey, Associate in Science

From Cutler Bay, FL:

Hannah Grene, Associate in Science

From Dallas, TX:

James Benson Buchanan, Associate in Arts; and Annabelle Emile Esquivel, Associate in Arts

From Davidson, NC:

Camden Alexander Baker, Associate in Arts

From Ellicott City, MD:

Francesca Rose Barrato, Associate in Science

From Evans Mills, NY:

Alexandria M. Shafer, Nursing

From Fairfax, VA:

Jack D. McLaury, Associate in Science

From Fairfield, CT:

Rory Katherine Kudzy, Associate in Science

From Fayetteville, GA:

Anna Charles Goins, Associate in Arts

From Gaithersburg, MD:

Cameron Mark Frick, Associate in Science

From Haddonfield, NJ:

Gabriella Concetta Parker, Associate in Science

From Harrisburg, NC:

Mary Langley Taber, Associate in Arts

From Howell, NJ:

Kayla Ja'Net Musto, Associate in Arts

From Huntersville, NC:

Elliana Frances Holland, Associate in Science

From Huntingtn Sta, NY:

Aleeya Grace Gonzalez, Associate in Arts

From Lake Forest, IL:

Jacob William Clements, Associate in Science

From Macon, GA:

Calen James Walker, Associate in Science

From Matthews, NC:

Abby Elise Tisdale, Associate in Arts

McGaheysville, VA:

Briyana Phillips, Associate in Arts

From Mooresville, NC:

Jahmier Nehimiah Lane-Johnson, Associate in Science

From Mount Airy, MD:

Madelyn Terry Beckman, Associate in Science

From Mt Holly, NC:

John Bagwell, Computer Technology - Network Systems Management Emphasis

From Newtown Sq, PA:

Katharine Kingdon Lerch, Associate in Science

From Oak Park, CA:

Alexa Kate Nicholson, Associate in Arts

From Plano, TX:

Alexandria Nicole Christmas, Associate in Science

From Potomac, MD:

Lucy Colleen Morris, Associate in Arts

From San Antonio, TX:

Craig David Duncan Piontkowsky, Business Administration - Management Emphasis

From Sharpsburg, GA:

Daniel Henry Headrick, Associate in Arts

From Stafford, VA:

Keegan Marin Kaczmar, Associate in Science

From Suwanee, GA:

James Andrew Boone, Associate in Arts

From Washington, DC:

Cuautemoc Flores-Martinez, Associate in Arts

From Waxhaw, NC:

Kian Patrick Constantine, Associate in Science; Anna Caroline Hagner, Associate in Arts

From Wilmington, NC:

Coleman James Manning, Associate in Science

From Winston Salem, NC:

Parker David Lowe, Associate in Science

From Winter Park, FL:

Samantha Nicole White, Associate in Science

Also:

Jackson Bryant Evans, Associate in Arts; and Garrett Thomas Smith, Media Arts Production

About Tri-County Technical College
Tri-County Technical College, a public two-year community and technical college serving Anderson, Oconee and Pickens Counties in South Carolina, enrolls more than 9,000 students annually and offers more than 70 major fields of study, including computer technology, business administration, mechatronics, nursing, and university transfer programs. Tri-County boasts the highest student success rate among two-year colleges in the state and ranks in the top one percent nationally for successful student transfers to four-year colleges and universities. To learn more, visit tctc.edu

-30-